Tapymas ant vandens – nauji nepatirti pojūčiai

2016 17 birželio | Naujienos | 0 comments

Tapymas ant vandens padeda pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių, susikaupti ir tuo pačiu atsipalaiduoti, pažinti save ir savo aplinkos žmones. Tuo galėjo įsitikinti VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro Globos skyriaus gyventojai bei darbuotojai. Birželio 15 dieną mus aplankė VšĮ “Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA” direktorė Irma Čekanauskienė, kuri supažindino su VYTA (Ebru) meno istorija, pademonstravo skirtingas atlikimo technikas, bei suteikė galimybę patiems pabandyti sukurti savo paveikslus.

Susitikimo įspūdžiai buvo labai jaudinantys. Stebėjome, kaip lengvai šią techniką valdė mūsų viešnia Irma. Krintantys dažų lašai skleidėsi vandens paviršiuje, po truputį įgaudami skirtingas formas virto vientisais paveikslais. Labai norėjosi pabandyti patiems, tačiau buvo nedrąsu. Irmos paraginti, gyventojai pamažu įsitraukė į kūrybinį procesą, paveikslų piešimą. Vienodų nepavyko sukurti, nes antrą kartą atkartoti tokio pat tiesiog neįmanoma. Tikrą tiesą sakė kalbėdama Irma Čekanauskienė, jog kuriant pasimiršta viskas. Piešimas ant vandens visus tiesiog užbūrė, norėjosi tik piešti ir piešti, tvyrojo ramybė ir kūryba.

Dėkojame VšĮ ,,Meno terapijos ir socializacijos instituto VYTA” direktorei Irmai Čekanauskienei už naujus išbandymus tapybos ant vandens srityje, nepatirtus pojūčius, suteiktas geras emocijas.

Su pagarba ir dėkingumu
VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras