Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos

 

Skyriuje gydomi ir slaugomi pacientai po galvos smegenų infarktų bei traumų, po kaulų lūžių, sergantys onkologinėmis, bei lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo sistemos ligomis, sergantys širdies ir smegenų kraujagyslių ligomis. Daugelis ligonių turi savirūpos sutrikimų. Skyriuje dirba nuoširdus ir darbštus kolektyvas, pasiruošęs padėti sergančiam žmogui. Darbas skyriuje organizuojamas komandiniu principu. Ligoniai slaugomi, naudojant modernias slaugos priemones. Erdviose palatose sumontuotos funkcinės lovos, naudojami priešpraguliniai čiužiniai su kompresoriais, yra kėlimo platformos ligoniams vartyti bei pakelti. Ligoniai maudomi moderniose sėdimose prausimosi kėdėse. Skyriaus pacientų biosocialinių funkcijų atstatymui taikomos reabilitacinės priemonės, kineziterapija, fizioterapinės procedūros, masažai. Esant reikalui pacientus konsultuoja psichologas, socialinis darbuotojas.

Skyriuje teikiama palaikomoji slauga. Tai medikamentinė, psichologinė, socialinė pagalba pacientams, kuriems jau nėra vilties pasveikti belieka padėti jiems oriai sutikti mirtį. Sergantį žmogų, mes apgaubiame rūpesčiu, suteikiame visokeriopą pagalbą, bandome palengvinti ne tik fizinį, bet ir dvasinį skausmą. Sužinoję, kad mirs, žmonės kenčia, juos dažnai slegia mintys apie savižudybę, jie palūžta, pašlyja santykiai su artimaisiais, kaimynais, draugais, nutrūksta įprastas gyvenimo ritmas. Sunkios ligos iškamuoti žmonės puola į depresiją, juos ištinka nevaldomi pykčio priepuoliai. Šią dramą giminaičiai turi ne tik stebėti, bet dar ir stengtis padėti kenčiančiam žmogui. Todėl parama jiems svarbesnė nei kam nors kitam. Be to, visokeriopo palaikymo reikia ir ligonių artimiesiems.

Skyriuje yra 67 palaikomojo gydymo ir slaugos lovos, iš kurių yra 2 paliatyvios pagalbos lovos. Skyriuje dirba 27 darbuotojai, iš kurių 1 vidaus ligų gydytojas, 1 administratorius, 1 med. psichologas, 1 masažuotojas, 1 kineziterapeuto padėjėjas, 1 soc. darbuotojas, 10 bendrosios praktikos darbuotojų ir 11  slaugytojo padėjėjų.

Skyriuje dirbantys sveikatos priežiūros specialistai teikia paslaugas individualiai pagal kiekvieno paciento poreikį nuo paciento atvykimo į centrą iki išrašymo ar mirties. Fizinės medicinos ir reabilitacijos darbuotojai teikia minimalias atstatomąsias paslaugas, padedančias pacientui išsaugoti individualų fizinį aktyvumą, palaikyti sutrikusias organizmo funkcijas. Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientams atliekamos šios procedūros:

•  Gydomojo masažo;
•  Gydomosios kūno kultūros (kineziterapijos);
•  Fizioterapijos (Bemer terapija, Ultragarso terapija, Raumenų elektro stimuliaciją, UAD. Bioptron terapija) terapija.

Bendrosios praktikos slaugytojos apmoko ligonius ir jų artimuosius slaugos pagrindų (išrašant ligonį į namus).

Kategorijos