„Sportuoti gali vis“ skirta 142 416 eurų

2020 02 birželio | Naujienos | 0 comments

Švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu paskirstytos lėšos 10 sporto bazių plėtrai ir remontui. Pinigai skiriami iš Sporto rėmimo fondo, projektai atrinkti konkurso būdu, finansavimas paskirtas geriausiai fondo reikalavimus atitikusiems projektams.

Iš dalies finansuojami sporto projektai bus įgyvendinami 2020–2023 metais. Iš viso sporto bazių plėtrai ir atnaujinimui šiemet paskirstyta 2,7 mln. eurų. Iš jų neįgaliųjų sporto plėtrai atiteko daugiau nei 441 tūkst. eurų.

Iš viso Centrinei projektų valdymo agentūrai, kuri administruoja šios srities sporto projektus, buvo pateiktos 165 paraiškos. Sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui prašoma lėšų suma 12 kartų viršijo Sporto rėmimo fonde numatytą skirti lėšų sumą. Aktyviausiai paraiškas teikė ugdymo įstaigos, iš jų agentūra sulaukė 76 paraiškų, tai sudaro 46 proc. nuo visų pareiškėjų. Taip pat buvo aktyvios ir savivaldybės – sulaukta 35 paraiškų, iš bendruomenių, asociacijų – 30, sporto klubų – 17.

Daugiausia paraiškų sulaukta iš Vilniaus apskrities – 37. Iš Kauno – 26, Klaipėdos ir Šiaulių – po 18.

Finansuojami projektai atrinkti pagal iš anksto patvirtintus kriterijus, kuriais labiausiai akcentuotas projekto aktualumas ir svarba. „Atrenkant projektus vertinome ne tik pareiškėjų administracinius gebėjimus pateikti visus reikiamus dokumentus ir argumentuoti projekto poreikį, daug dėmesio skyrėme projektų turiniui ir projekto vykdytojo vizijai, kokių rezultatų pavyks pasiekti skatinant fizinį aktyvumą ir numatant projekto tęstinumą“ – sakė Centrinės projektų valdymo agentūros, kurios komanda atliko paraiškų vertinimą, atstovė Giedrė Vilčinskaitė.

Pateiktas paraiškas vertino Sporto komisija, į kurios sudėtį įeina Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), kelių sporto federacijų, taip pat ir Lietuvos sporto federacijų sąjungos, sporto asociacijų, Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto, Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Finansų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir kiti atstovai. Ministerija taip pat siūlė nevyriausybinėms sporto organizacijoms ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovams dalyvauti komisijos veikloje stebėtojų teisėmis.

 

VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro projektui  „Sportuoti gali vis“ skirta 142 416 eurų. Projektas skirtas neįgaliųjų sporto plėtrai ir niekam kitam.