Projektas „Neužmiršk manęs“ kviečia Alytaus senjorus į aktyvius užsiėmimus

2018 15 kovo | Naujienos, Projektai | 0 comments

Nuo šių metų kovo 1 dienos pradėtas įgyvendinti pirmasis tarptautinis kartu su pasienio partneriais projektas, skirtas Alytaus ir Oržyšo miestų bendruomenėms. Senėjimas nebūtinai turi būti našta, ir tai nebūtinai turi sumažinti žmogaus galimybes prisidėti prie visuomeninio gyvenimo: senyvo amžiaus žmonės gali svariai prisidėti savo bendruomenei ir džiaugtis aukšta gyvenimo kokybe pasienio regionuose. Vadovaujantis šia idėja du projekto partneriai VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras bei Oržyšo savivaldybė (Lenkijos Respublika) įgyvendina bendrą pasienio projektą „Neužmiršk manęs”, skirtą pasienio senjorams. Siekdami kovoti su skurdu ir socialine atskirtimi abu projekto partneriai planuoja suorganizuoti bendras aktyvias ir sveikatingumo veiklas skirtas pasienio senjorams: studijų vizitą, vietines užimtumo veiklas, senjorų dieną, projekto baigiamąją konferenciją, taip pat sukurti bendrą programą „Neužmiršk manęs”, skirtą pasienio senjorams. Taip pat siekiant užtikrinti aktyvų senjorų užimtumą ir sveiką senėjimą partneriai planuoja įsigyti sodo ir daržo įrangą, kurios pagalba galėtų sodinti ir auginti daržoves, uogas, vaistažoles, gėles.

Visą projekto laikotarpį Alytaus senjorai yra kviečiami dalyvauti mokymuose ir užsiėmimuose: kovo mėn. Sveika gyvensena. Mano lėkštė – žinau ką aš valgau? Teoriniai aspektai ir praktinės užduotys; balandžio mėn. Gimnastika ir reabilitacija baseine. „Vandens pratimų nauda bet kokio amžiaus žmonėms“, gegužės mėn. Muzikinė popietė senjorams. „Širdžių šiluma“, birželio mėn. Praktiniai užsiėmimai „Daržovių, vaistažolių bei gėlių sodinimo ypatumai“, liepos mėn. Seminaras „Pagyvenusių žmonių psichologija ir psichopatologija“. Individualios konsultacijos, rugpjūčio mėn. Šokiai visiems – pratimai šokių aikštelėje  „Niekada ne per vėlu judėti šokių ritmu“, rugsėjo mėn. Psichoterapeuto paskaita „Pagyvenusių žmonių priežiūra“. Individualios konsultacijos, spalio mėn. rankdarbių užsiėmimai ir paroda „Nepavargstančios rankos“. Į užsiėmimus, vyksiančius centre adresu Pramonės g. 9,  yra būtina išankstinė registracija el. paštu: info@amrc.lt

Pagrindinis projekto tikslas yra dalijantis patirtimi ir žiniomis teikti pasienio senjorams aukštos kokybės viešąsias paslaugas. Projekto trukmė 10 mėnesių. Bendras abiejų projekto partnerių biudžetas 31858,10 eurų, investicijų dalis, tenkanti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrui 16258,35 eurai, Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 13819,59 eurai.

Socialinės paramos skyriaus informacija