Alytaus senjorus kviečiame į baigiamąją projekto konferenciją

2018 10 spalio | Projektai | 0 comments

Spalio 23 d. 12 val. kviečiame Alytaus senjorus į konferenciją „Sveikata ir emocinė išmintis“, kuri vyks Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Ši konferencija yra įgyvendinto pasienio projekto „Neužmiršk manęs“ kartu su partneriais iš Oržyšo savivaldybės (Lenkijos Respublika) baigiamoji veikla. Visus metus įgyvendinant projektą vyko mokymai, konsultacijos, užsiėmimai pasienio senjorams.  Dar neseniai – spalio 1 d. globos skyriaus gyventojai kartu su partneriais šventė senjoro dieną. Įvykęs susitikimas su socialinių paslaugų įstaigų vadovais, ekspertais, buvo pilnas ne tik naujų žinių, bet ir pasidalinimų gerąja patirtimi. Atvira ir nuoširdi diskusija įtraukė visus senjorus. Šventinė diena po aktyvių diskusijų apie aktyvų senėjimą ir dalyvavimą bendruomenės gyvenime toliau tęsėsi šokio ir dainos apsuptyje. Alytaus ir Oržyšo miestų senjorai ne tik pristatė savo meninius gebėjimus, bet kartu ir sugiedojo Europos Sąjungos himną Odė džiaugsmui. Pilni gerų emocijų ir nuotaikos projekto partneriai atsisveikino su daina vieni kitiems linkėdami greitai susitikti baigiamojoje projekto konferencijoje.

Planuojantiems dalyvauti konferencijoje būtina išankstinė registracija iki spalio 19 dienos el. paštu: sonata.dumbliauskiene@alytus.lt arba telefonu 8 688 80649. Pirmenybė teikiama senjorams, kurie turi „Alytaus senjoras“ kortelę – registruodamiesi nurodykite kortelės numerį. Paskubėkite, nes vietų skaičius ribotas !

Senėjimas nebūtinai turi būti našta, ir tai nebūtinai turi sumažinti žmogaus galimybes prisidėti prie visuomeninio gyvenimo: senyvo amžiaus žmonės gali svariai prisidėti savo bendruomenei ir džiaugtis aukšta gyvenimo kokybe pasienio regionuose. Vadovaujantis šia idėja du projekto partneriai VšĮ Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras bei Oržyšo savivaldybė (Lenkijos Respublika) tęsia bendro pasienio projekto „Neužmiršk manęs”, skirto pasienio senjorams, įgyvendinimą. Siekdami kovoti su skurdu ir socialine atskirtimi abu projekto partneriai suorganizavo tarptautinę senjorų dieną spalio 1 d. Alytuje bei planuoja projektą užbaigti pristatydami bendruomenei pasiektus rezultatus baigiamojoje konferencijoje. Projekto partneriai taip pat sukūrė bendrą programą „Neužmiršk manęs“, skirtą pasienio senjorams, kuri yra viešinama internetiniame puslapyje www.amrc.lt. Siekiant užtikrinti aktyvų senjorų užimtumą ir sveiką senėjimą partneriai jau įsigyjo sodo ir daržo įrangą, kurios pagalba užaugino daržoves, uogas, vaistažoles, gėles ir jau nuėmė pirmą derlių.

Pagrindinis projekto tikslas yra dalijantis patirtimi ir žiniomis teikti pasienio senjorams aukštos kokybės viešąsias paslaugas. Projekto trukmė 10 mėnesių. Bendras abiejų projekto partnerių biudžetas 31858,10 eurų, investicijų dalis, tenkanti Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centrui 16258,35 eurai, Europos regioninės plėtros fondo skirta parama 13819,59 eurai.

Socialinės paramos skyriaus informacija