Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras gerina palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas sergantiesiems Alzheimerio liga

Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centras nuo praėjusių metų rugpjūčio įgyvendina projektą „Palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtra Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centre“ pagal priemonę „Ambulatorinių, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų plėtra bei stacionarinių paslaugų optimizavimas“, finansuojamą iš Europos regioninės plėtros fondo. Šis projektas pagerins sergančiųjų Alzheimerio liga globėjų gyvenimo kokybę, jį įgyvendinus centre rekonstruotos 188 kv. m patalpos, įrengtos 5 palatos su 15 lovų, nupirkta nauja medicininė įranga, pacientai gaus profesionalias slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas.

Alytuje sergančiųjų Alzheimerio liga kasmet daugėja, o problemų, su kuriomis susiduria ligonių globėjai ir artimieji, sprendimas kasmet tampa vis aktualesnis. Įrengti šiuolaikišką prieglobstį šios ligos kamuojamiems žmonėms iš tikrųjų sveikintinas dalykas“, – taip žinią apie naujos paslaugos įkūrimą mieste sutiko tokius ligonius globojantys alytiškiai.

Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro vykdomas projektas, kurio vertė 476 tūkst. litų, atitinka Alytaus regiono plėtros planą. Pagrindinė projekto veikla: patalpų rekonstrukcijos darbų pirkimas ir vykdymas bei įrangos pirkimas ir montavimas.

Pagal projektą Alytaus medicininės reabilitacijos ir sporto centro pastato antrame aukšte buvusios valgyklos patalpos yra rekonstruotos. Demontuotos inžinerinės elektros ir šildymo sistemos, pakabintos lubos, įstatytos vidaus durys, pakeisti langai, išgriautos sienos ir įrengtos modernios medinės pertvaros, atlikta apdaila taip suformuojant 5 palatas.

Kita svarbi projekto veikla – medicininės įrangos pirkimas. Naujasis skyrius, turėsiantis 15 lovų, per metus suteiks galimybę aptarnauti 60 pacientų, tad būtina moderni ir priežiūrą lengvinanti įranga. Įgyvendinant projektą įsigyta elektra valdomos mobilios funkcinės lovos, pacientų apiplovimo vežimėlis su pakeliamu atlošu ir šoniniais reguliuojamais ranktūriais, perkėlimo neštuvas pritaikytas pacientams perkelti ar apversti. Išlaidos medicininei įrangai pirkti sudaro apie 62 tūkst. litų.

Įgyvendinus projektą veikla bus tęsiama, nes projekto metu sukurta materialinė bazė užtikrins jos tęstinumą.

Sergančiųjų Alzheimerio liga palaikomasis gydymas ir slauga pareikalaus papildomų išlaidų, jas planuojama kompensuoti iš Valstybinės teritorinės ligonių kasos, Alytaus miesto savivaldybės biudžeto ir nuosavų organizacijos lėšų.

Kategorijos